Szukasz najlepszych okien w Ostródzie? Dobrze trafiłeś. Nasza firma dostarcza i montuje okna w mieście Ostróda od kilku lat. W 2021 roku powiększyliśmy ofertę o okna PCV nowego typu o nazwie Forma. Dziś prezentujemy kompletną propozycję, która obejmuje okna plastikowe, drewniane i aluminiowe wysokiej jakości.

Okna PCV w Ostródzie

Oferujemy zarówno standardowe okna do domu jak i okna balkonowe, tarasowe oraz przesuwne – wszystkie zrobione z PCV. Ich producentem jest MS więcej niż OKNA, twórca ponad miliona okien plastikowych. Niektóre z tych luksusowych okien trafiły do Ostródy, podnosząc komfort życia swoich właścicieli.

MSline Plus to flagowy produkt. Komorowy profil 82 mm wzmocniony stalą i jasne szyby. Ciepłe i trwałe okna balkonowe i tradycyjne.

Wood Look imitują droższe okna drewniane.  Szeroki profil z narożnikami pod kątem prostym. Kolory orzech, winchester, złoty dąb…

ALU Look wyglądają do złudzenia jak eleganckie okna aluminiowe. Narożniki 90 stopni, potrójne szyby. Okleiny np: antracyt.

MS evolution[82] to ekskluzywny cieþły model o charakterystycznych zaokrąglonych profilach i ramie. Na takie okna czeka Ostróda.

MSline cechuje wąski profil 73 mm i stosunkowo niska cena. Do wyboru 40 kolorów oklein. Również dobre okna balkonowe.

Ostróda - okna nad jeziorem

Oto nasze okna w Ostródzie nad jeziorem Drwęckim. Wykonaliśmy tu montaż okien PCV MSline 73 w białym kolorze.

Okno PCV Forma 76 mm

Okna miały premierę sprzedaży na Mazurach w 2021 roku. Teraz, możesz kupić te nowoczesne okna PCV w Ostródzie. Wyróżnia je prosta elegancka linia. Producent deklaruje parametry termodynamiczne porównywalne z oknami plastikowymi 82. Forma może przybierać tradycyjny lub niestandardowy kształt. Ostróda może zamawiać między innymi okna trójkątne lub trapezowe. Jednym ograniczeniem może być rozmiar okien. Białe okna Forma mogą mieć szerokość maksymalną 4 m i wysokość do 2,6 metra.

Forma to energooszczędne okna: standardowe i balkonowe, z dodatkową uszczelką środkową. Zwraca uwagę prosty elegancki design.

ThermoFibra a więc najcieplejsze okno PCV z linii Forma. Stalowe wzmocnienie zastąpił ciepły wkład z włókna szklanego.

Formę Viso wyróżnia położenie ramy i skrzydła w jednej płaszczyźnie. Smukły wąski słupek w oknach łączonych robi wrażenie.

Dobre okna balkonowe, tarasowe i przesuwne PCV

Producent dostarcza wysokiej klasy okna balkonowe, przesuwne i tarasowe na Mazury. Ostróda to jedno z miast, które umożliwia zakup okien i drzwi przesuwnych MS”, wykonanych z PCV. Występuje kilka wariantów otwierania. Okna balkonowe otwierane do wewnątrz, tarasowe na zewnątrz lub do wewnątrz. Okna HST mogą być podnoszono-przesuwne, a okna PSK uchylno-przesuwne. Cechy wspólne okien to: dobre parametry termoizolacyjne, niezawodne mechanizmy, bogata kolorystyka i profesjonalny montaż.

Patio HST 76 Fast assembling oznacza szybki montaż okien z elementów, w domu Klienta. Okna HST szerokie na max. 6,5 m.

Patio HST 82 czyli okno i drzwi podnoszono-przesuwne z profilami PCV Salamander 82. Najcieplejsze okna HST w Ostródzie.

Drzwi i okna tarasowe PCV z profilem 73 i 82. Ostróda umożliwia dostarczenie dowolnej konfiguracji okien, w tym okien fix.

Ostróda: profile konstrukcyjne aluminiowe

Okna aluminiowe MS więcej niż OKNA są lekkie i wytrzymałe. Wyglądają elegancko i łatwo utrzymać je w czystości. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nowoczesne okna aluminiowe bywają ciepłe, jak plastikowe. Z aluminium możemy wykonać okna na zamówienie w dowolnym kształcie. Profile konstrukcyjne aluminiowe mają grubość 86 i 77 mm. Cieńsze optycznie powiększają okno. Wadą aluminiowych okien jest dość wysoka cena. Ostróda może pochwalić się ofertą, która zawiera okna do domu, na wymianę w mieszkaniu i komercyjną, dla biznesu.

System Premium 86 pozwala zbudować okna aluminiowe, tarasowe i drzwi panelowe. Ostróda potrzebuje więcej takich okien.

Premium 86 US z ukrytym skrzydłem. Podczas montażu chowamy okno balkonowe aluminiowe za ościeżnicą. Pełna integracja.

Patio HST 77 to okna przesuwne do budowy nawet wielkich konstrukcji ze szkła i aluminium. Możliwe otwarte naroże.

Dobre okna drewniane

Okna drewniane, które producent oferuje na Mazurach, cechuje energooszczędność i trwałość. Technologicznie to bardzo zaawansowany produkt, nieprzypominające okien drewnianych sprzed lat. Okno drewniane „MS” jest ciepłe i odporne.. Montujemy okna: sosnowe, dębowe, świerkowe, modrzewiowe, meranti i sapeli. Można je pomalować praktycznie na dowolny kolor. Ofertę uzupełniamy o doskonałe okna drewniane Fakro.

Cena okien – Ostróda

Okna „MS” to produkty z górnej i średniej półki cenowej. Cena okien wynika z ich wysokiej jakości. Producent zastosował kilka innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które np.: zwiększyły sztywność okien. Wszystkie użyte materiały, jak PCV, drewno czy aluminium są najwyższej jakości. Niektóre elementy, jak zawiasy można śmiało nazwać najlepszymi w świecie.

Dzięki temu okna, które możesz mieć w swoim domu w Ostródzie, mają doskonałe parametry techniczne. Produkty„MS” opisujemy jako wytrzymałe, bezpieczne, wygodne w użyciu i tanie w eksploatacji. Kiedy będziesz porównywać ceny okien w Ostródzie, weź pod uwagę koszt ogrzewania domu.

Przykład: okna PCV MSline+ o profilach 82 mm mają współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,79 W/m²K. Taki rezultat gwarantuje oszczędność nawet kilkudziesięciu złotych w kwestii ogrzewaniu domu. Pomnóż tę kwotę przez liczbę miesięcy, a następnie przez kilkanaście lat używania okien.

Pamiętaj też, że jaśniejsze szyby (przepuszczalność światła Lt = 74% dla SUPERtermo 0,5) oznaczają, że będziesz rzadziej włączać lampy w pomieszczeniu. Które okna z Ostródy będą tak naprawdę drogie, a które tanie? Prosimy policz, nim kupisz.

Dlaczego nie podajemy dokładnej ceny okien?

Podanie dokładnej ceny okna robionego na zamówienie, bez określenia oczekiwań, jest niemożliwe. Każdy model okna „MS” to tylko baza, od której zaczynamy budowę wymarzonego okna. Dodajemy lub odejmujemy elementy w zależności od potrzeb Klienta i zasobności jego portfela. Cena bazowego okna może spaść o 50% albo wzrosnąć dwukrotnie.

Najtańsze okno PCV można tak „obudować”, że zamieni się w najdroższe i odwrotnie – odejmij jedną szybę, a cena okna wyraźnie spadnie. Jeśli interesują Cię okna ekonomiczne w Ostródzie, to możesz oszczędzić na: szerokości profilu, tańszych zawiasach, szybach i klamkach, a nawet kolorze – białe okna zwykle mają niższe ceny. Możesz też pójść w drugą stronę i zamówić u nas okna tak luksusowe, że nikt w Ostródzie nie będzie miał lepszych.

Klimat Ostródy a okna MS

Kiedy będziesz wybierać okna, weź pod uwagę klimat Ostródy. Rozległe zbiorniki wodne: Jeziora Drwęckie i j. Pauzeńskie oraz rzeka Drwęca zwiększają wilgotność powietrza w Ostródzie (od 68% w maju do 88% w listopadzie). Ostróda wyróżnia się też w kraju znaczącymi opadami deszczu, które w lipcu wynoszą aż 92 mm. Średnio pada przez osiem do jedenastu dni w miesiącu.

Z tego powodu okna w Ostródzie powinny być wyjątkowo szczelne. Należy zadbać, żeby wilgoć nie przedostawała się do pomieszczenia. Różne elementy okien plastikowych „MS” kształtują szczelność. Oto kilka z nich.

wzmocnienie w oknach PCV

Stalowe wkłady w ramie i w profilu zapobiegają odkształceniom okna. Dzięki temu nie powstaje szczelina, przez którą wnika wilgoć.

zawiasy z kryzą

Zaczepy z kryzą czyli metalowym element, który dociska uszczelkę. Poprawia szczelność okna i zapobiega jego wyważeniu.

okno z trzecią uszczelką

Trzecia uszczelka środkowa chroni przed wodą, kurzem i hałasem. Zwykle stosowane są dwie uszczelki, okna „MS” stanowią wyjątek.

Montaż okien w Ostródzie

Oprócz jakości samego produktu o szczelności decyduje montaż okien. Nieprawidłowa instalacja może zniweczyć przewagę okien wysokiej jakości. Z racji wilgoci Ostróda jest miejscem, w którym bardziej niż gdzie indziej liczy się wybór odpowiedniej ekipy i metody montażu okien PCV, drewnianych czy aluminiowych.

Nasi specjaliści wykonują montaż okien „MS” kilka razy w tygodniu. Znają specyfikę Ostródy i wiedzą, jak wykonać usługę, żeby osiągnąć tu najlepszy efekt. Tani montaż okien na piankę w zasadzie zanika, bo nie spełnia dzisiejszych norm. Można go zastosować wszędzie tam, gdzie nie mieszkają ludzie, między innymi w pomieszczeniach gospodarczych.

Dziś standardem jest warstwowy montaż okien PCV, inaczej nazywany „ciepłym montażem”. Ten typ montażu okien stosujemy w Ostródzie, na całym Pojezierzu Iławskim i w każdym innym mieście. Chodzi w nim o użycie trzech warstw izolacyjnych, zamiast jednej.

Montaż okien „cennik Ostróda”

Montaż okien w Ostródzie kosztuje kilkadziesiąt złotych za metr bieżący. Dokładna wycena zależy od rodzaju okien i warunków budowlanych. Tendencja rynkowa jest taka, iż usługi drożeją, a obniżki w cenniku okien w najbliższym czasie są mało prawdopodobne. Coraz częściej Klienci zamawiają okna z montażem „na zapas”. Płacą wcześniej, żeby uniknąć ewentualnych podwyżek cen. To coś nowego w czasach Covid.

Nasza firma wykonuje montaż okien MS więcej niż OKNA w Ostródzie. Niestety, nie instalujemy okien PCV innych producentów. Co ważne, nie pobieramy opłat za pomiar i transport okien. Nasza siedziba znajduje się 40 km od Ostródy, w Olsztynie. Odległość pokonujemy w pół godziny. Jeśli interesuje Cię montaż okien w Ostródzie w liczbie cztery sztuki i więcej, możesz liczyć na ekspresowe załatwienie sprawy.

Okna w modnych kolorach

Najczęściej kupowane okna w Ostródzie mają kolor antracytowy. Okna PCV w kolorze antracyt stanowią około 40% wszystkich sprzedanych egzemplarzy. Na drugim miejscu występuje grupa produktów w barwach drewnopodobnych. Królują tu okna w kolorach złoty dąb, orzech i winchester. Ostródzianie lubią też jasny dąb. W tym roku modne są wszystkie odcienie aluminium. Szare i czarne okna to zawsze pewniak.

Ostróda często wybiera tradycyjne białe okna. Białe okna charakteryzuje uniwersalność – pasują do każdego wnętrza i każdej elewacji. Ten kolor ma też inne zalety. Białe okno PCV wolniej się nagrzewa niż kolorowe, przez to podatne jest mniejszym naprężeniom. Co istotne, białe okna mogą być tańsze niż ich kolorowe odpowiedniki.

żaluje fasadowe

Żaluzje fasadowe tworzą harmonijną całość z oknami MS. Najczęściej instalujemy żaluzje aluminiowe przy okazji montażu okien.

rolety w Ostródzie

Rolety zewnętrzne regulują ilość światłą, która dociera do wnętrza i chronię prywatność domowników w ich „twierdzach” w Ostródzie.

moskitiery na okna

Moskitiery na okna i drzwi, które stanowią skuteczną barierę dla owadów i zanieczyszczeń. Montujemy je na oknach „MS”.