Moskitiery na okna lub na drzwi balkonowe to produkt obowiązkowy na Warmii i Mazurach. Polecamy siatki na okna do wszystkich domów, które znajdują się blisko zbiornika wodnego. Jesteśmy przekonani, że moskitiery na okna marki MS więcej niż OKNA skutecznie chronią przed owadami. Trzeba dodać, że zatrzymują większe zanieczyszczenia i pył.

moskitiery

Moskitiery na okna MS

Już na etapie wyboru okien warto zastanowić się, gdzie należy zainstalować moskitiery. Które okna będą najlepsze? Po właściwym zamontowaniu moskitier na okno można wietrzyć pomieszczenia bez obaw. Owady na pewno nie dostaną się do domu.

Siatki moskitier są zrobione z włókna szklanego, otoczonego PCV. Włókno doskonale przepuszcza światło. Najczęściej moskitiery mocujemy do ram okiennych. Siatki na okna, które są umieszczone w ramkach aluminiowych, można zdjąć.

Nasze moskitiery na okna są trwałe, odporne na ciepło, deszcz i promienie UV. Są to rolety na wymiar. Ponadto osłony są idealnie dopasowane do rozmiaru okna. Możesz wybrać okleinę w dowolnym kolorze lub zdecydować się na okleinę drewnopodobną. Moskitiery na okna nie utrudniają działania innych akcesoriów okiennych. Żaluzje fasadowe i rolet zewnętrzne działają bez żadnych problemów.

Siatki na okna — rodzaje

Oferujemy kilka rodzajów siatek na okna MS więcej niż OKNA. W ofercie mamy moskitiery ramkowe i moskitiery balkonowe. Dostępne są też moskitiery plisowane i moskitiery na okna typu przesuwnego. Wszystkie dobrze działają i są przez nas sprawdzone.

Moskitiery ramkowe

Moskitiera ramkowa jest zbudowana na profil aluminiowym, który ma grube ścinaki. Taki profil zapewnia sztywność konstrukcji. W miejscu łączenia profili jest dodatkowy narożnik z aluminium i zacisk. Moskitiery ramkowe są trwałe i dobrze przylegają do ram okiennych.

Montaż moskitiery ramkowej do ramy jest bardzo łatwy. Wystarczy skorzystać z obrotowych uchwytów. Nie trzeba wiercić otworów ani korzystać z kleju. Co ważne, osłonę możesz samodzielnie zdjąć, wyczyścić i zamontować ponownie. W zimie siatkę na okna możesz schować. W ten sposób moskitiery ramkowe będą służyć latami.

W naszym salonie okien w Olsztynie możesz zamówić też moskitierę rolowaną. Jak ona działa? Moskitiera rolowana zwija się do wraz z roletą do specjalnej skrzynki.

Moskitiera na drzwi balkonowe

To jest siatka na drzwi balkonowe. Można ją przyczepić do ramy, futryny albo fasady. Do montażu moskitiery na drzwi służą zawiasy. W trakcie zakupu warto wybrać zawiasy z samozamykaczem. Są wygodniejsze. Moskitiera na drzwi balkonowe ma specjalne uszczelki i magnesy. Dzięki nim moskitiera balkonowa jest dokładnie zamknięta.

Moskitiera na drzwi balkonowe jest sztywna, dzięki wzmocnionym profilom. Do jej budowy użyto wzmocnionego aluminium. Rama moskitiery na drzwi jest bardzo wytrzymała. Jest też odporna na deszcz, śnieg, zimo i gorąco. Na spodzie ramy znajduje się uszczelka ze szczotką, która zatrzymuje owady na zewnątrz. Jeśli obawiasz się, że uszkodzisz moskitierę balkonową nogą, to możemy zamontować dodatkowy panel z aluminium.

Nasze moskitiery plisowane

To są specjalne moskitiery na drzwi przesuwne jak Patio HST. Plisowaną siatkę możesz złożyć w harmonijkę i schować w bocznym profilu aluminiowym. Moskitiery plisowane pozwalają oszczędzić dużo miejsca. Mamy dwa modele moskitier na drzwi tego typu: jedno i dwuskrzydłowe. Oba warianty są trwałe i dobre na lata.

Sznurki prowadzące stabilizują siatkę na okno balkonowe. Możesz regulować ich napięcie. Moskitiery plisowane działają sprawnie. Poruszają się po wąskim plastikowym pasku, który jest przyklejony do progu. Zaletą tego rozwiązania jest niski próg. Kiedy będziesz wychodził na taras, to nie zahaczysz o moskitierę nogą. Poza tym łatwiej czyścić podłogę.

Montaż moskitier plisowanych polega na umieszczeniu w drzwiach drobnych uchwytów. Te uchwyty mają zatrzaski. Możesz sam zdjąć moskitierę plisowaną na zimę. Ponowny montaż moskitiery plisowanej jest łatwy i szybki.

Kilka słów o moskitierach przesuwnych

Moskitiery na drzwi do zastosowania w dużych drzwiach wejściowych i balkonowych. Doskonałe do drzwi uchylno-przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Moskitiera porusza się po szynie. Daje się łatwo ustawić i zajmuje mało miejsca. Tory, po których przesuwa się moskitiera na drzwi balkonowe, są odporne na piasek i kurz.

Moskitiery przesuwne są dostępne w dwóch wariantach, jedno i dwuskrzydłowych. Profile są wykonane ze wzmocnionego aluminium. Producent zastosował specjalne narożniki, które łączą profile i wzmacniają moskitiery na drzwi. Dzięki nim siatka na okna balkonowe jest sztywna. Moskitiery przesuwne można samodzielnie zakładać i zdejmować.

Więcej o moskitierach na oknach i drzwi na stronie producenta MS więcej niż OKNA