Okna plastikowe, czy warto?

Okna o profilu PVC (powszechnie znane jako „okna z PCV”) to obecnie najpopularniejszy wybór osób, które cenią sobie komfort i wygodę. Okna PCV są najmniej wymagające, jeśli chodzi o ich konserwację. Do tego są łatwe w czyszczeniu.

profile

Komfort zapewniają dobre parametry utrzymania ciepła, wystarczające w standardowym domu lub mieszkaniu. Okna zbudowane na profilu PCV są atrakcyjne cenowo w porównaniu do okien aluminiowych i drewnianych.

Które okna PCV wybrać?

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów okien plastikowych. Każde okno PCV czymś się wyróżnia. Warto zwrócić uwagę, na plastikowy profil okna, który ma duże znaczenie dla konstrukcji całego okna i jego podstawowych funkcji.

Okna 72mm czy 82mm?

MSline+, Evolution[82], Wood Look i ALU Look zbudowane są na profilu Salamander o głębokości 82 mm. Pozostałe dwa: MSline i SliM są zbudowane na profilu 73-milimetrowym.

Węższe i jednocześnie niższe ramy okienne pozwalają bardziej doświetlić pomieszczenia, jednak nie są w stanie uzyskać tak wyśrubowanych wyników utrzymania ciepła jak np. okna MSline+, Wood Look i ALU Look.

Dobre okna do budynku jednorodzinnego

Profile 82 mm mają znakomite zastosowanie w budynkach jednorodzinnych tj. tam, gdzie energooszczędność opłaca się najbardziej. Węższe profile sprawdzają się szczególnie w przypadku budownictwa wielorodzinnego.

Szczególną serią jest SliM, w której okna do złudzenia przypominają wyglądem oryginalne okna występujące w starych kamienicach.

Okna plastikowe, na co zwrócić uwagę

Okna PCV marki MS są wyposażone we wkłady szybowe, które pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Znaczenie mają też listwy przyszybowe i uszczelki. Ważna jest solidna stalowa, która nadaje oknu stabilności.

Wybierając okna zwróć uwagę na wysokiej jakości zawiasy i okucia obwiednie. W naszych oknach zastosowaliśmy nowoczesne zawiasy MACO Multi-Matic. Dodatkowo klamki Secustik, stosowane w oknach MS dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo Twojego domu.

Najważniejsze to, czego nie widać

Nasze okna przykuwają wzrok swoim wyglądem, jednak ich wysoka jakość ukryta jest przede wszystkim w środku. Zachęcamy do odwiedzin w naszym salonie, gdzie pokażemy okna od środka. Nasz doradca weźmie pod uwagę Twoje potrzeby, lokalizację i rodzaj budynku, a następnie pomoże dobrze wybrać.