Okna o profilu PVC (powszechnie znane jako okna z PCV) to obecnie najpopularniejszy wybór osób, które cenią sobie komfort i wygodę. Okna PCV są najmniej wymagające, jeśli chodzi o ich konserwację. Do tego są łatwe w czyszczeniu.

profile

Komfort zapewniają dobre parametry utrzymania ciepła, wystarczające w standardowym domu lub mieszkaniu. Okna zbudowane na profilu PCV są atrakcyjne cenowo w porównaniu do okien aluminiowych i drewnianych.

Które okna PCV wybrać?

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów okien plastikowych. Każde okno PCV czymś się wyróżnia. Warto zwrócić uwagę, na plastikowy profil okna, który ma duże znaczenie dla konstrukcji całego okna i jego podstawowych funkcji.

Okna 72mm lub 82mm

MSline+, Evolution[82], Wood Look i ALU Look zbudowane są na profilu Salamander o głębokości 82 mm. Pozostałe dwa: MSline i są zbudowane na profilu 73-milimetrowym.

Węższe i jednocześnie niższe ramy okienne pozwalają bardziej doświetlić pomieszczenia, jednak nie są w stanie uzyskać tak wyśrubowanych wyników utrzymania ciepła, jak np. okna MSline+, Wood Look i ALU Look.

Dobre okna do budynku jednorodzinnego

Profile 82 mm mają znakomite zastosowanie w budynkach jednorodzinnych tj. tam, gdzie energooszczędność opłaca się najbardziej. Węższe profile sprawdzają się szczególnie w przypadku budownictwa wielorodzinnego.

Szczególną serią jest SliM, w której okna do złudzenia przypominają wyglądem oryginalne okna występujące w starych kamienicach.

Okna plastikowe, na co zwrócić uwagę

Okna PCV marki MS więcej niż OKNA są wyposażone we wkłady szybowe, które pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Znaczenie mają też listwy przy szybowe i uszczelki. Ważna jest solidna stalowa, która nadaje oknu stabilności.

Wybierając okna zwróć uwagę na wysokiej jakości zawiasy i okucia obwiednie. W naszych oknach zastosowaliśmy nowoczesne zawiasy MACO Multi-Matic. Dodatkowo klamki Secustik, stosowane w oknach MS dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo Twojego domu.

Najważniejsze to, czego nie widać

Nasze okna przykuwają wzrok swoim wyglądem, jednak ich wysoka jakość ukryta jest przede wszystkim w środku. Zachęcamy do odwiedzin w naszym salonie, gdzie pokażemy okna od środka. Nasz doradca weźmie pod uwagę Twoje potrzeby, lokalizację i rodzaj budynku, a następnie pomoże dobrze wybrać.