W MS Olsztyn możesz zamówić spektakularne przeszklenia tarasowe, które w jednej chwili podniosą komfort życia w Twoim domu. Nasza oferta obejmuje standardowe okna balkonowe, niedrogi system uchylno-przesuwny PSK oraz najbardziej widowiskowe przesuwne HST. Mechanizmy, w tym okucia i wózki jezdne są najwyższej jakości. Jeśli wybierzesz produkty tarasowe MS więcej niż OKNA, gwarantujemy fachowy montaż.

okno balkonowe

Okna balkonowe z ciepłym progiem, otwierane do wewnątrz. W ofercie produkty balkonowe PCV, aluminiowe i drewniane.

okno tarasowe

Okna tarasowe otwierane na zewnątrz, do wewnątrz, przesuwne i fix. Produkty tarasowe drewniane, aluminiowe i PCV od MS Olsztyn.

okno HST

HST to duże okna przesuwne (podnoszono-przesuwne) na prowadnicach. Oferujemy też okna PSK, czyli uchylno-przesuwne.

Okna balkonowe Olsztyn

W przeciwieństwie do okien tarasowych, standardowe balkonowe są jednoskrzydłowe i otwierają się wyłączanie do środka pokoju. Zwykle mają pionową klamkę z jednej strony, od wewnątrz. Inna możliwość to pozioma klamka, montowana z obu stron skrzydła. Więcej o tej możliwości piszemy niżej w rozdziale „Okna tarasowe”. Olsztyn to jedno z miast, w którym wykonujemy montaże w mieszkaniach i domach z tarasem.

Okna balkonowe bez progu w zasadzie nie różnią się od zwykłych. Górna i dolna belka profilu wyglądają identycznie. Można je otwierać i uchylać. Olsztyn chętnie wybiera tego typu produkty.

Okna balkonowe z niskim progiem. Tam, gdzie jest to możliwe wykonujemy montaż okien balkonowych z ciepłym aluminiowym progiem. Mamy progi do wszystkich rodzajów okien.

Nowoczesne okna balkonowe PCV

Okna balkonowe plastikowe są popularne, co wynika z ich licznych zalet i stosunkowo niskiej ceny. Te, które oferujemy w MS Olsztyn są nowoczesne, wytrzymałe, starannie wykonane, jasne i bardzo ciepłe. Producent wyposaża okna PCV w podwójne lub potrójne jasne szyby SuperThermo 0,5. Jeśli wybierzesz montaż okien balkonowych PCV, zrobiony przez MS Olsztyn, to producent wydłuży gwarancję z 5 do 7 lat.

Pięć modeli okien balkonowych PCV z profilami komorowymi Salamander 8,2 cm. Dwa stalowe wzmocnienia, w ramie i w skrzydle. Mocne zawiasy i mechanizmy.

Okno balkonowe w niskiej cenie, jak na kategorię Premium. MSline na wąskim profilu 7,2 cm jest zaskakująco ciepłe. Jest też bardzo jasne. Dużo kolorów do wyboru.

PCV Forma miały premierę w 2021 roku. Trzy modele okien balkonowych. Wszystkie charakteryzuje prosta, elegancka i nowoczesna linia. Profile 7,6 cm.

Zalety okien balkonowych PCV

wzmocnienie okien

Okna 82 mm są wytrzymałe, ponieważ w ramie znajduje się stalowe wzmocnienie, które zostało zamknięte laserowo. To „patent” producenta, lubiany przez MS Olsztyn.

okucia Siegenia

„MS” dostarcza produkty, które są niezawodne i wygodne w obsłudze, bo wyposażone w najlepsze na rynku zawiasy Siegenia i wzmocnione okucia.

szyby potrójne

Nasze wyroby PCV są energooszczędne. Ciepłe wkłady szybowe zawierają potrójne szyby SUPERtermo z rewelacyjnym współczynnikiem 0,5 W/m2K.

Aluminiowe okna balkonowe

Okna balkonowe aluminiowe cechuje lekkość i wytrzymałość, większa niż w oknach plastikowych. Pod względem ciepła nie ustępują PCV. Wąskie profile optycznie powiększają okno, dzięki czemu wygląda efektownie. Wadą okien balkonowych z aluminium jest wysoka cena.

Oto nasze nowoczesne okna na balkon z niskim progiem (1). Okapnik aluminiowy (2) utrzymuje deszczówkę z dala od uszczelki. Premium 86 możesz otwierać i uchylać jak standardowe okno. Mikrowentylacja w oknach w standardzie w MS Olsztyn.

Drewniane okna na balkon

Nowoczesne okna balkonowe drewniane wyróżnia trwałość i wzorowa termoizolacja. Drewno jest naturalne i przyjazne dla środowiska. Okna drewniane MS są odporne na warunki atmosferyczne i zachowują parametry przez wiele lat. Olsztyn daje wybór 5 linii produktowych.

Okna balkonowe drewniano-aluminiowe to ekskluzywna propozycja dla wymagających Klientów. Z zewnątrz okno pokrywa ochronna warstwa z aluminium. Produkty są wyjątkowo trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Dużo kolorów do wyboru w MS Olsztyn.

Okna przesuwne balkonowe

W naszej ofercie znajdziesz okna przesuwne balkonowe dwojakiego rodzaju. Okna HST, czyli podnoszono-przesuwne oraz PSK (uchylno-przesuwne). Ich producentem jest MS więcej niż OKNA. Okna balkonowe przesuwne zastępują otwierane do wewnątrz, co pozwala oszczędzić sporo przestrzeni w pokoju, sąsiadującym z balkonem.

Montaż okien przesuwnych balkonowych typu HST lub PSK nie stanowi problemu, o ile został przewidziany w projekcie budowlanym. W przeciwnym razie prosimy, zgłoś się do nas w celu konsultacji. W MS Olsztyn zrobimy, co w naszej mocy, żeby zrealizować Twoje marzenie.

drzwi balkonowe Olsztyn Premium

Wymiary

W fabryce „MS” obowiązują minimalne i maksymalne wymiary technologiczne w zależności od okuć. Inaczej mówiąc, ograniczenia co do wymiarów okien balkonowych zależą od sposobu ich otwierania. Przed zakupem okien należy je zmierzyć. Standardowe wymiary okien balkonowych w praktyce nie istnieją. Wymiary okien tarasowych to nawet 600 × 255 cm.

Często, okazuje się, że rozmiar ramy różnią się o kilka centymetrów od przewidzianego w planie. Źle wykonany pomiar, może skutkować problemami w trakcie montażu. Jeśli zamawiasz okna w MS Olsztyn, zrobimy pomiar za Ciebie.

Ceny okien balkonowych

Zasadniczo ceny okien balkonowych zależą między innymi od wybranego materiału. Najtańsze są drzwi balkonowe PCV. Ich aluminiowe i drewniane odpowiedniki bywają zdecydowanie droższe. Spośród okien PCV w najniższej cenie możesz kupić MSline. Tu decydujący wpływ na cenę mają wąski profil 73 mm oraz liczba szyb. Oczywiście, wyroby dwuszybowe sprzedajemy taniej niż trzyszybowe.

Na drugim krańcu spektrum znajdują się bogato wyposażone MS evolution[82] i nowe ThermoFibra wyposażone w ciepłe wzmocnienie z włókna szklanego. Te osiągają w cenniku najwyższe pozycje.

Standardowe okna balkonowe PCV (jednoskrzydłowe) kosztują 1000 zł i więcej. Aluminiowe ok. 2,5 tysiąca zł. Aluminiowe dwuskrzydłowe ok. 5 tys. zł. Pamiętaj jednak, że mówimy tu o towarach na zamówienie, a więc ich cena końcowa zależy od wyposażenia, kolorów, dodatkowych zabezpieczeń itd.

Okna tarasowe – Olsztyn

Drzwi i okna tarasowe to szerokie określenie dla różnych elementy zabudowy tarasu. W MS Olsztyn oferujemy produkty tarasowe otwierane na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Mamy coraz popularniejsze okna fix i obrotowe. Oczywiście, w ofercie nie może zabraknąć okien przesuwnych tarasowych. Tu wyróżniamy dwa typy okien: HST i PSK. Wszystkie rodzaje okien tarasowych należą do kategorii Premium. Producentem jest MS więcej niż OKNA.

Okna fix

Nieotwierane okna tarasowe to tak zwane okna fix. Dużą zaletą fix jest to, że wpuszcza do domu sporą ilość światła. Z tego powodu największe okno fix idealnie nadaje się do domowego biura albo czytelni. Mniejsze MS Olsztyn montuje w sypialniach, holach i łazienkach. Inną zaletą okien fix jest to, że są ciepłe. Wadą jest to, że nie można ich uchylać.

Często stają się elementem zabudowy tarasu i występują w różnych konfiguracjach np.: dwa okna fix przedzielone drzwiami balkonowymi. Oferujemy fix PCV, aluminiowe i drewniane. Fix może wybrać i zamówić z montażem w naszym salonie w Olsztynie.

HST i PSK – tarasowe i przesuwne

Okna HST to wielkie, efektowne i ruchome przeszklenia. Poruszają się w prowadnicach po szynie, zamocowanej na podłodze. Po naciśnięciu klamki skrzydło unosi się i można je z łatwością przesunąć. Otwarte HST zachodzi za okno fix, które jest częścią systemu HST. Na zdjęciu widać HST z otwartym narożnikiem. Fachowcy MS Olsztyn wykonali wiele montaży tego typu.

Okna PSK czyli system, który umożliwia przesuwanie ciężkich okien tarasowych. PSK wyróżnia to, że można je uchylać jak zwykłe okno. Przed otwarciem okna PSK są ułożone w jednej płaszczyźnie. Po ustawieniu klamki w poziomie ciągniemy okno do siebie, żeby przeskoczyło z ramy na rolki, a następnie przesuwamy je w bok. PSK to najtańszy system tarasowy jaki Olsztyn oferuje.