Czym powinny charakteryzować się nowoczesne drzwi tarasowe PCV? Lekkością, dobrym wykonaniem na standardowej ramie okiennej i skrzydle tzw. pośrednim 105 lub 115 mm (w MS evolution), w którym można zamontować zasuwnicę z zamkiem i klamkę drzwiową.

drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe – wykonanie

W standardzie drzwi tarasowe wykonuje się podobnie jak duże okno balkonowe, wykorzystując ciężkie zawiasy okienne o wadze 120 kg. Warto pamiętać, że dolny profil ramy jest praktycznie taki sam, jak w przypadku zwykłego okna.

Drzwi tarasowe vs okna balkonowe

Czym zatem różnią się drzwi tarasowe od okna balkonowego? O odmiennym charakterze decydują dwie cechy: szeroki profil skrzydła oraz klamka z wkładką patentową. Oferowane przez nas rozwiązania dostępne są w dwóch modelach: jedno- i dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym.

Niski próg

Dodatkowo, istnieje możliwość wyposażenia wyjścia w nowoczesny niski ciepły próg aluminiowy o wysokości 20 mm. Jest to doskonałe rozwiązanie dla domów, w których ma znaleźć się duże wyjście do ogrodu. Zastosowanie niskiego progu podniesie także komfort użytkowania.

Proponowane modele z systemem otwierania na zewnątrz wyposażone zostały w 3 zawiasy BKV, które utrudniają włamanie.