Oferujemy rolety zewnętrzne kategorii Premium. Są to rolety okienne, które stworzono w Polsce z elementów wysokiej klasy. Producentem rolet zewnętrznych do domu jest MS więcej niż OKNA. Możesz zamówić rolety w Olsztynie już dziś, w naszym salonie na ul. Bałtyckiej 52. Cena rolet termoizolacyjnych jest rozsądna, odpowiednia do jakości.

rolety okienne

Rolety zewnętrzne do domu

Nasze rolety zewnętrzne chronią przed rozgrzanym słońcem i utrzymują przyjemną temperaturę w pokoju. W zimie rolety okienne działają jak tarcza, zabezpieczająca przed chłodem. Najważniejsze, że zimno nie przedostaje się do domu. Dzięki roletom termoizoloacyjnym płacisz mniej za ogrzewanie. Rolety zewnętrzne do domu chronią prywatność domowników. Zmniejszą hałas. Utrudniają wtargnięcie do domu niemal jak typowe rolety antywłamaniowe.

Rolety na okna to nie jedyna możliwość. Ciekawym zamiennikiem są nasze żaluzje fasadowe. Nie ulega wątpliwości, że żaluzje zewnętrzne są tańsze niż rolety. Cena rolet zewnętrznych ma znaczenie.

Rodzaje rolet zewnętrznych

W naszej ofercie jest kilka rodzajów rodzajów rolet zewnętrznych. Oto one.

  1. Typowe rolety zewnętrzne – te rolety przeciwsłoneczne nie zależą od okien. Warto pamiętać, że montujemy je na gotowej elewacji, w miejscu i czasie wybranym przez Klienta. A więc skrzynka rolety zewnętrznej jest widoczna na ścianie.
  2. Rolety kompaktowe – są to rolety związane z oknami i z nimi montowane. Skrzynkę kompaktową umieszczamy nad oknami w podwyższonym o 20 cm otworze okiennym. Z tego powodu, montaż rolet kompaktowych musi być przewidziany w projekcie budynku.
  3. Rolety hybrydowe – To rolety okienne, które są niewidoczne po zwinięciu. Chowają się w strefie izolacji. Najlepiej zamocować je zaraz po montażu okien, przed tynkowaniem i malowaniem ścian.

Interesują Cię rolety antywłamaniowe? Oto nasza odpowiedź na rolety antywłamaniowe.

Czasami pytacie nas o rolety rzymskie na wymiar. Niestety nie mamy żadnych rolet wewnętrznych. Sprzedajemy tylko rolety zewnętrzne. Najczęściej w komplecie z oknami. Z tego samego powodu odpadają rolety dzień noc. Jeśli interesują Was rolety rzymskie albo rolety dzień noc, to warto poszukać innego dostawcy.

rolety

Rolety okienne

Sprzedajemy rolety na wymiar. Dopasowujemy ich kolor do okien i elewacji. Dzięki temu, domy wyposażone w rolety zaciemniające są niezwykle efektowne z zewnątrz. W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na silnik do rolet. Mamy kilka rodzajów napędów.

Kolory rolet na okna

W naszym salonie okien możesz obejrzeć całą gamę kolorowych lameli. Mamy rolety drewnopodobne, w tym imitujące złoty dąb, winchester i orzech. Jeśli wolisz kolory jednolite, proponujemy rolety zewnętrze białe, szare, kremowe lub inne. Sprawdź też nasze rolety metaliczne. Poza tym popularne kolory to: szczotkowane aluminium, srebrne i czarne metalik.

Producent pokrył lamele trwałym lakierem. Oznacza to, że rolety na okna zachowują piękny połysk przez długie lata. Lamele są pokryte specjalną folią, która chroni je przed ciepłem i promieniami UV. Możesz wybrać kolory innych elementów, takich jak pancerze, osłony i prowadnice. W ten sposób rolety zewnętrze dopasują się do Twojego gustu. Ponadto stworzysz piękną i niepowtarzalną elewację domu.

rolety w kasecie

Sterowanie roleta okiennymi

Rolety zewnętrzne do domu są proste w obsłudze. Mogą być odsłaniane za pomocą linki lub sterowane przyciskiem ściennym. Popularne są także rolety sterowane pilotem, smartfonem lub po prostu reagujące na światło i temperaturę.

Silniki do rolet zewnętrznych

Producent zamontował w roletach przeciwsłonecznych najlepsze silniki. Ich twórcami są znane marki: Somfy, Mobilus i Nice. Nowoczesne silniki do rolet zewnętrznych gwarantują pełen komfort.

  1. Silniki do rolet z mechanicznymi końcówkami. Tradycyjne napędy do rolet zewnętrznych. Mechaniczne końcówki zatrzymują silnik, gdy roleta dociera do oznaczonej wysokości. W tej grupie napędów jest silnik Nice TTGO oraz silnik Slim Job. Dzięki odbiornikowi Mobilus C-MR można sterować roletą okienną przy pomocy pilota.
  2. Silniki przeciążeniowe z końcówkami elektronicznymi. Silniki do rolet zewnętrznych, wyposażone w końcówki elektroniczne. Napęd włącza się automatycznie, gdy pancerz rolety zewnętrznej napotyka zwiększony opór. W tej kategorii oferujemy silniki Somfy. Dostępne modele to Simu oraz Ilmo 2 WT.
  3. Napędy przeciążeniowe sterowane radiowo. Za pomocą pilota możesz ustawiać końcówki, które zatrzymują roletę zewnętrzną w odpowiednim momencie. Producentem napędu jest Somfy. W ofercie mamy kilka modeli: OXIMO RTS, OXIMO oraz RSI00 IO. Ten ostatni pracuje w dwóch trybach: zwykłym lub dyskretnym. Cichy silnik do rolet okiennych ma znaczenie, gdy na przykład nie chcesz budzić domowników.
  4. Silniki do rolet zewnętrznych z mechanizmem korbowym. Czasem potrzebny jest awaryjny sposób otwarcia rolet zewnętrznych. Jeśli w danym miejscu nie ma prądu, to możesz użyć korby. Somfy produkuje silniki z mechanizmem korbowym NHK. Dzięki nim możesz ręcznie podnieść rolety na okna.
  5. Napędy do rolet przeciwsłonecznych wykrywające przeszkody. Silnik przeciążeniowy. Reaguje na przeszkody. Jeśli w momencie opuszczenia, pod roletą okienną znajdzie się ktoś lub coś, to osłona uniesie się automatycznie. Po chwili roleta zewnętrzna spróbuje zamknąć się ponownie.
roleta zewnętrzna

Gwarancja na rolety

Rolety zewnętrzne są objęte zwykłą gwarancją, która trwa 2 lata. Producent przedłuża gwarancję do 5 lat, jeśli rolety mają zamontowane wieszaki przegubowe i silniki przeciążeniowe. Wieszaki blokują możliwość uniesienia rolet zewnętrznych przez włamywacza. Natomiast silniki włączają się, gdy rolety na okna napotkają większy niż zwykle opór. Przymarznięcie rolet jest dobrym przykładem.

Warto dodać, że w MS Olsztyn sprzedajemy nie tylko rolety zewnętrzne. Mamy też okna, drzwi i bramy garażowe. W ofercie są też żaluzje zewnętrzne, okiennice, moskitiery i parapety. Więcej o roletach zewnętrznych do domu na stronie producenta MS więcej niż OKNA.

Adres: ul. Bałtycka 52, Olsztyn