Rolety zewnętrzne do domu

Podstawową cechą rolet zewnętrznych jest możliwość regulowania temperatury pomieszczeń. W upalne dni zasłonięta roleta zapewnia przyjemny chłód.

W zimie rolety zewnętrzne pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania domu, bo w pozycji rozłożonej tworzą kolejną barierę dla zimna, które w ograniczonym stopniu dociera do zewnętrznej części okna.

Stanowi także kolejną barierę dla hałasu, a nawet włamywacza.

Są różne sposoby montażu rolet w zależności od zastanej sytuacji. Na rolety można zdecydować się zarówno na etapie projektu lub budowy, jak i już mieszkając w wykończonym domu.

rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne MS więcej niż OKNA

Planując budowę warto zapoznać się z możliwościami jak najszybciej. Wtedy możliwości jest najwięcej, w tym: możliwe jest ukrycie skrzynki rolety pod ociepleniem lub nad oknem w powiększonym odpowiednio otworze okiennym.

Te sposoby okazałyby się zbyt inwazyjne w przypadku montażu rolet w wykończonym domu, dlatego powstało rozwiązanie w postaci rolety kompaktowej. Składa się ona ze skrzynki montowanej bezpośrednio na okno oraz zespolonych z ramą okienną prowadnic ze szczotkowymi uszczelkami. Takie prowadnice zresztą zapewniają ciche prowadzenie pancerza we wszystkich roletach zewnętrznych MS więcej niż OKNA.

Rolety są proste w obsłudze. Mogą być odsłaniane za pomocą linki lub sterowane przyciskiem ściennym lub pilotem.

Coraz bardziej popularne są także rolety sterowane pilotem, smartfonem lub po prostu reagujące na światło i temperaturę. Pozwala to stworzyć dogodne scenariusze, zgodne z zasadami inteligentnego domu przyszłości.