Podstawową cechą rolet zewnętrznych jest możliwość regulowania temperatury pomieszczeń. W upalne dni zasłonięta roleta zapewnia przyjemny chłód.

W zimie rolety zewnętrzne pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania domu. W pozycji rozłożonej rolety tworzą kolejną barierę dla zimna. Dzięki nim, zimno praktycznie nie dociera do zewnętrznej części okna.

Rolety zewnętrzne są także kolejną barierą dla hałasu, a nawet włamywacza.

Rolety zewnętrzne do domu

Są różne sposoby montażu rolet zewnętrznych. Dużo zależy od zastanej sytuacji. Na rolety można zdecydować się na etapie projektu lub budowy. Można zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych, mieszkając w wykończonym domu.

Rolety zewnętrzne MS więcej niż OKNA

Planując budowę, warto zapoznać się z możliwościami. Na tym etapie możliwe jest ukrycie skrzynki rolety pod ociepleniem lub nad oknem w powiększonym otworze okiennym.

Rolety kompaktowe

Te sposoby okazałyby się zbyt inwazyjne w przypadku montażu rolet w wykończonym domu. Dlatego powstało rozwiązanie w postaci rolety kompaktowej. Składa się ona ze skrzynki montowanej bezpośrednio na okno oraz prowadnic. Prowadnice są wyposażone w szczotkowe uszczelki i zespolone z ramą okienną. Takie prowadnice zapewniają ciche prowadzenie pancerza we wszystkich roletach zewnętrznych MS więcej niż OKNA.

Rolety zewnętrzne są proste w obsłudze. Mogą być odsłaniane za pomocą linki lub sterowane przyciskiem ściennym. Popularne są także rolety sterowane pilotem, smartfonem lub po prostu reagujące na światło i temperaturę. Pozwala to stworzyć dogodne scenariusze, zgodne z zasadami inteligentnego domu przyszłości.