Tu znajdziesz najlepsze drzwi zewnętrzne, które Olsztyn oferuje. Sprzedajemy i wykonujemy ich fachowy montaż. Mamy w ofercie wejścia zewnętrzne drewniane, metalowe, aluminiowe, szklane i PCV w cenie katalogowej. Sprzedajemy drzwi wewnątrzklatkowe, klatkowe i wejściowe do domu. Oprócz MS więcej niż OKNA możesz zamówić produkty Gerda, Wikęd lub Porta. Mamy najmodniejsze kolory: antracyt, winchester i białe.

Drzwi zewnętrzne drewniane

MS Olsztyn oferuje drzwi zewnętrzne drewniane, które są wytrzymałe, ciepłe, szczelne i efektowne. W katalogach Wikęd, Gerda i Porta trudno znaleźć wyroby z litego drewna do zastosowania na dworze. Nic dziwnego. Drewniane profile mogą być podatne na odkształcenia i mało odporne na wilgoć. Dlatego producenci stosują drewno klejone i lakierowane.

Nowoczesne profile zewnętrzne drewniane złożone z warstw, na przykład sosny i jesionu, potrafią być bardzo wytrzymałe. Natomiast produkty wewnątrzklatkowe drewniane nie są poddawane próbie deszczu i palącego słońca, dlatego wymagania okazują się mniejsze. Modele klatkowe mogą być w pełni drewniane. Oba typy możesz kupić w naszym salonie – Olsztyn ul. Bałtycka 52.

Zwykle drzwi zewnętrzne drewniane dzielą się na dwie kategorie: płytowe i płycinowe. Różnicę widać od razu. Drzwi płytowe drewniane są płaskie, a ich powierzchnia przykryta jest płytą drewnopochodną HDF. Natomiast płycinowe mają wgłębienie – płycinę. W płycinowych drewniana rama jest doskonale widoczna. W drugim przypadku ramy trzeba szukać pod płytą. Cena za wejście płycinowe drewniane jest niższa niż za płytowe.

Metalowe drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne w mieście takim jak Olsztyn mogą być stalowe, metalowe lub aluminiowe. Najbezpieczniejsze bywają produkty stalowe. Trudno je sforsować. Z tego powodu instalujemy je między innymi na zapleczach sklepów. Nowoczesne wejścia stalowe powinny być odporne na warunki atmosferyczne.

Metalowe skrzydła zewnętrzne mają też wady. Bywają głośniejsze niż drewniane, a źle zamontowane szybko tracą ciepło. Montaż drzwi stalowych zewnętrznych należy bezwzględnie powierzyć fachowcom. Drzwi metalowe składają się z ramiaka, czyli drewnianej ramy, oraz wypełnienia z pianki poliuretanowej. Całość przykrywa płyta ze stali ocynkowanej.

Modele z PCV

Zaletą PCV jest stosunkowo niska cena. Drewniane odpowiedniki mogą mieć ceny nawet dwa razy wyższe. Modele PCV trzymają ciepło, tłumią hałas i dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne. Można je myć wodą z detergentem, bez obawy o zniszczenie. PCV charakteryzuje szczelność, co nie zawsze jest zaletą. Na minus należy zaliczyć brak możliwości naprawy uszkodzonej okleiny.

Inżynierowi MS więcej niż OKNA rozwiązali problem braku sztywności PCV. Wybrali wysokiej jakości profile bluEvolution 82 Salamander i umieścili w nim mocne stalowe ramy. To usztywniło konstrukcję i zwiększyło wagę profili. Aby utrzymać dodatkowy ciężar, skrzydło wiesza się na specjalnych wzmocnionych zawiasach. Dzięki temu produkty PCV, które oferuje MS Olsztyn charakteryzuje sztywność i wytrzymałość.

Drzwi aluminiowe

Jakie są wady i zalety produktów aluminiowych? Za największą zaletę MS Olsztyn uznaje wytrzymałość. Wyroby zewnętrzne aluminiowe nie wypaczają się i nie korodują. W porównaniu z drzwiami stalowymi okazują się bardzo lekkie. Wadą profili aluminiowych może być ich dość wysoka cena.

Nasze wyroby aluminiowe skutecznie chronią przed utratą ciepła i zatrzymują hałas. Często spełniają normy właściwe dla drzwi antywłamaniowych zewnętrznych. Ponadto wyglądają elegancko. Olsztyn, jak każde inne miasto, potrzebuje eleganckich drzwi w dobrej cenie. Nasz salon je zapewnia.

Dobrze oceniamy aluminiowe MS Premium 86. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ud = 0,61 W/m2K gwarantuje niższe rachunki za ogrzewanie domu. „MSy” mają rzadko spotykaną klasę szczelności 6A. Możesz liczyć na ich wodoszczelność. Zewnętrzne Premium 86 występują w modnych kolorach antracyt, orzech, dąb bagienny i tradycyjne białe.

Drzwi zewnętrzne szklane

MS Olsztyn oferuje drzwi zewnętrzne szklane, które wydają się delikatne, ale to tylko pozory. Producenci coraz powszechniej stosują wytrzymałe „bezpieczne szyby”. Zwykle są złożone z dwóch tafli szkła, które są przedzielone folią PVB. W razie uderzenia folia zapobiega rozsypaniu się szkła. Identyczną technologię stosuje się w szybach samochodowych.

Szyby hartowane są twardsze, ale po rozbiciu kruszą się w setki tępych odłamków. Dlatego nie nadają się do akcesoriów antywłamaniowych. Warto wspomnieć, że „MS”, prawdopodobnie jako jedyna firma, oferuje szlifowane szyby w standardzie. Szlifowane krawędzie są bezpieczniejsze dla montażystów i dodatkowo wzmacniają szyby.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne szklane są ciepłe. Nie wszyscy wiedzą, że szyby lepiej izolują niż ramy i profile. Dodatkową zaletą szklanych wejść zewnętrznych jest duży wybór modeli, wzorów, kolorów, uchwytów i klamek. Możesz stworzyć efektowną aranżację wejścia, dzięki przeszkleniom w drzwiach i dodatkowym bocznym naświetleniom.

Drzwi wewnątrzklatkowe

Drzwi wewnątrzklatkowe montujemy w blokach. Z racji przeznaczenia, produkty wewnątrzklatkowe muszą być wytrzymałe. Jeśli chcesz zapobiec włamaniu, wybierz skrzydła drzwiowe z mocnych materiałów stalowe lub drewniane z pełną płytą. Ważny jest solidny zamek. Przydają się też haki, bolce i zawiasy, które zapobiegają uniesieniu skrzydła.

Wejścia wewnątrzklatkowe powinny mieć dobrą izolację, żeby ciepło z mieszkania nie uciekało na klatkę schodową. Zwróć uwagę, aby drzwi wewnątrzklatkowe miały niższy współczynniku niż 2W / (m2*K). Zadbaj o to, żeby próg miał przekładkę. Pamiętaj, że uszczelki między skrzydłem a ościeżnicą chronią przed przeciągiem. Prawidłowy montaż jest kluczowy dla zachowania ciepła. Polecamy montaż MS Olsztyn.

Producenci modeli wewnątrzklatkowych, tacy jak Wikęd czy Porta, dbają o to, żeby ich produkty chroniły przed hałasem. To ważne, żebyś mógł odpoczywać i pracować w domu w spokoju. Inne ważny parametr to ognioodporność. Wyroby wewnątrzklatkowe powinny być też estetyczne. Typowe wymiary to 208 cm wysokości i co najmniej 90 cm szerokości. W naszym salonie w Olsztynie doradzimy i podpowiadamy. Przedstawimy też zróżnicowaną ofertę pod względem ceny.

Montaż drzwi zewnętrznych

Montaż drzwi zewnętrznych zależy od projektu, rodzaju ściany oraz jej wytrzymałości. MS Olsztyn poleca montaż łączony, który jest niezwykle trwały. Chodzi w nim o bezpośrednie połączenie ramy ze ścianą za pomocą śrub, dybli i kotew. Często najlepszym rozwiązaniem bywa ciepły montaż. W tym wariancie oklejamy taśmą izolacyjną miejsca, w których skrzydło stykają się ze ścianą. Ciepły montaż zapobiega kumulacji pary w warstwie izolacyjnej.

Bez profesjonalnego montażu, trudno uchronić mieszkanie przed wilgocią i utratą ciepła. Otwierani i zamykanie niefachowo zamontowanych skrzydeł często stanowi problem. Samodzielny montaż drzwi zewnętrznych może skończyć się ich uszkodzeniem, utratą gwarancji i koniecznością ponownej instalacji. Pracownicy MS Olsztyn wykonali setki montaży i przeszli liczne szkolenia producentów. Możesz nam zaufać.

Przy okazji odradzamy samodzielne wykonywanie pomiaru. Szczególnie, jeśli robisz to pierwszy raz. Bez wnikania w szczegóły, nie jest to oczywiste i może skutkować zakupem niepasującego produktu.

Kolory w drzwiach zewnętrznych

W MS Olsztyn możesz kupić nowoczesne drzwi zewnętrzne w dowolnym kolorze. Najczęściej sprzedajemy wyroby w kolorach: antracyt, winchester, orzech, dąb i białe. Kolor antracyt to połyskująca czerń wpadająca w szarość. Winchester mają barwę naturalnego drewna dębowego o złotym odcieniu. Niezmiennie popularne są też białe barwy. Biały jest też popularnym kolorem drzwi wewnętrznych.

W ofercie MS Olsztyn jest ponad 40 oklein PCV. Dzięki nim plastikowo-aluminiowe modele wyglądają jak drewniane Typowe kolory: złoty dąb, orzech, winchester, białe i dąb bagienny.

MS Olsztyn daje wybór kilku kolorów z pogranicza czerni i szarości z odrobiną aluminium. Efektownie wyglądają kolory Antracyt Satin, Jet Black i Alux DB. W tym sezonie nowością są folie imitujące naturalne drewno, z widocznymi słojami. Turner Oak jest karmelowy. Alpine – chłodny. Concrete nawiązuje do drewna wyrzuconego na morski brzeg.

Wikęd, Gerda i Porta

Możesz zamówić drzwi zewnętrzne Porta, Gerda, Wikęd i MS w naszym salonie, adres: Olsztyn Bałtycka 52. Naszym zdaniem to najpopularniejsi producenci w regionie. Oferują dużą paletę modeli, dostępne w trzech kategoriach cenowych: ekonomicznej, standard i premium.

W MS Olsztyn mamy największe doświadczenie w montażu drzwi MS. Polecamy je bez wahania. Ponadto oferujemy produkty zewnętrzne Hormann, DRE, Pol-Skone, Erkado i Wiśniowski.

Drewniane wyroby wysokiej jakości oferuje Barański. To stosunkowo nowy producent, który specjalizuje się w luksusowej stolarce drzwiowej. W katalogu Barański znajdziesz drzwi zewnętrzne drewniane typu płytowego, jak i płycinowe. Pod względem ceny to produkty z wysokiej i średniej półki.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Możesz zamówić drzwi zewnętrzne antywłamaniowe Wikęd, Gerda, Porta lub innej marki w MS Olsztyn. Wszyscy wymienieni producenci oferują towar wysokiej jakości. Prawdopodobnie największym zaufaniem klientów cieszą się skrzydła zewnętrzne Gerda. Renoma producenta bezpiecznych zamków napędza sprzedaż. Nasza ocena jest bardzo wysoka.

Gerda zapewnia wysoki stopień ochrony. Modele zewnętrzne antywłamaniowe tej marki są nie tylko bezpieczne, ale i efektowne. Możesz je z łatwością dopasować do elewacji. Gerda wykorzystuje nowoczesne technologie i własne patenty. Produkty zewnętrzne Gerda mają certyfikaty i atesty. Olsztyn najczęściej wybiera kolory antracytowe i białe.

Pamiętaj, że najważniejszym kryterium oceny produktów antywłamaniowych jest klasa bezpieczeństwa. Gerda oferuje wejścia antywłamaniowe od najniższej klasy RC1, aż po RC6. Najwyższą klasę stworzono z myślą o instytucjach takich jak banki.

Drzwi zewnętrzne — ceny

Ceny drzwi zewnętrznych bez montażu:

  • PCV – od 1000 złotych,
  • stalowe – ceny od około 2000 do 8000 złotych,
  • aluminiowe – od 3000 złotych,
  • drewniane – ceny od 4000-5000 złotych do ponad 9000 zł.

Ceny nie obejmują montażu. Lepsze wyposażenie i boczne naświetlenia to dodatkowy wydatek. Podaliśmy orientacyjne ceny. Pamiętaj, że większość modeli zbudowana jest z więcej niż jednego materiału.

Drzwi wewnątrzklatkowe i wejściowe mają różne ceny. Dużo zależy od materiału, wykończenia, typu, dodatków i producenta. Najtańsze okazują się modele zewnętrzne białe wielokomorowe, które kosztują około 1000 złotych, a nawet mniej. Najdroższe mogą być warte nawet dziesięć razy więcej.

Wejścia wewnątrzklatkowe są tańsze niż zewnętrzne, bo nie nie muszą być tak ciepłe i szczelne. Ilość i jakość ocieplenia w drzwiach zewnętrznych wpływa na cennik. Na ogół aluminiowe mają podobne ceny jak drewniane. Tańsze mogą być wyroby zewnętrzne PCV i drewnopodobne. Proste produkty stalowe kosztują około 2000 złotych. Jeśli dodamy do nich lepsze ocieplenie, dodatkowe przeszklenie i ciekawy kolor to cena wzrośnie dwukrotnie.

Porównując ofertę konkurencji, zwróć uwagę, czy cena obejmuje dodatkowe wyposażenie takie jak klamki i zamki. Brak w wycenie np.: ościeżnicy sprawia, że cena wygląda niezwykle atrakcyjnie. Zdarza się, że najlepsza oferta, obejmuje tylko twoary wewnętrzklatkowe, które nie nadają się do zastosowania na dworze. Zapraszamy na Bałtycką w Olsztynie na uczciwą wycenę.

MS OLSZTYN

ul. Bałtycka 52, 10-176 Olsztyn, biuro@ms.olsztyn.pl

Telefon: 514 575 373