Oferujemy nowoczesne okna drewniane Fakro Innoview. Okna Fakro są estetyczne, ciepłe i trwałe. Rama okna jest wykonana z wysokiej jakości drewna i pokryta z zewnątrz ochronną okładziną z aluminium. Okucia należą do najlepszych na rynku. Możesz zamówić okna drewniane w Olsztynie w naszym salonie, telefonicznie lub online. Nasza fachowa ekipa wykona montaż drewnianych okien Fakro w dowolnym miejscu na Warmii i Mazurach.

okno drewniane Fakro

Okna drewniane Fakro

Trzeba zaznaczyć, że producent okien stosuje termin „okna drewniano-aluminiowe”. My mówimy prościej – okna drewniane. Pamiętaj, że mamy na myśli ten sam produkt.

Drewniane okna Fakro zapewniają przyjemny i niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Regulują poziom wilgotności powietrza. Ich piękny naturalny wygląd wpływa pozytywnie na nastrój domowników. Okna drewniane są ciepłe. Drewniana rama izoluje lepiej niż rama z PCV.

Okna Fakro prezentują się efektownie na ścianie budynku. Aluminiowa okładzina chroni drewno przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Łatwo utrzymać ją w czystości. Okucie okienne i narożniki w oknach drewnianych są wysokiej klasy.

W naszym salonie w Olsztynie możesz wybrać barwę okładziny, spośród wielu kolorów RAL. Wszystkie okładziny są matowe. Okno drewniane Fakro może mieć inny kolor wewnątrz i na zewnątrz. Okna drewniane pokrywają od wewnątrz farby, które pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Dostępne są trzy profile aluminiowe: Soft, Pure i Modern.

Dopasowana oferta Fakro

Kolor okien to nie jedyny element, który możemy dopasować do Twoich wymagań. Producent okien drewnianych może wykonać je w różnych rozmiarach i kształtach. Fakro stosuje trzy typy drewna. Oznacza to, że dostępne są okna dębowe, sosnowe i marenti. Różne są też zakończenia profili drewnianych. Dzięki tej różnorodności możemy zaproponować okna drewniane, których potrzebujesz. Okna Fakro podkreślą wyjątkowy charakter Twojego domu.

Okna antywłamaniowe?

Fakro stosuje nowoczesne okucia do okien drewnianych marki Siegenia. To lider w branży. Dzięki temu rozwiązaniu okna Fakro są bezpieczne w użytkowaniu. Niczym dobrej klasy okna antywłamaniowe stanowią barierę dla nieproszonych gości. Okna drewniane Innoview należą do klasy RC1. Na życzenie okna mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Takie rozwiązanie podnosi ich klasę bezpieczeństwa do poziomu RC2.

Okna drewniane – cena

Cena okien drewnianych jest zwykle wyższa niż okien plastikowych. Można przyjąć, że najlepszej jakości okna PCV z bogatym wyposażeniem dorównują pod tym względem oknom z drewna. Na cenę okien drewnianych wpływają ograniczenia w wycince drzew. Niedobór drewna do produkcji ma swoje odzwierciedlenie w cennikach. Inny powód tego, że okna drewniane mają wyższą cenę to niewielka produkcja w stosunku do okien PCV. Zaledwie 15% sprzedawanych w Polsce okien to okna drewniane. Mniejsza produkcja to wyższy koszt jednostkowy. Okna Fakro to produkt luksusowy.

Niżej piszemy o okuciach, narożnikach i zawiasach w oknach drewnianych Fakro. Jeśli chcesz ominąć ten fragment, przeskocz do Q&A (pytania i odpowiedzi). Dowiesz się, czy okna drewniane są ciepłe.

Okucia okienne

Okna drewniane wyposażone w okucia okienne Siegenia zawsze ustawiają się w prawidłowej pozycji. Co więcej, same dopasowują się do warunków pogodowych. Dzięki okuciom obwiedniowym nawet duże drewniane okna Fakro otwierają się i zamykają z łatwością.

Narożniki są lepsze niż u konkurencji z kilku powodów. Mogą być zaczepem uchyłu. Możesz je ryglować za pomocą grzybka, który się obraca. Narożniki w oknach drewnianych Fakro mogą być podnośnikiem skrzydła. Mają też blokadę, która uniemożliwia korzystanie z okna drewnianego niezgodnie z przeznaczeniem.

Zawiasy okienne

Producent okien drewnianych Fakro oferuje dwa typy zawiasów okiennych Siegenia. Klasyczne zawiasy oraz zawiasy ukryte.

profile drewniane

W wersji klasycznej zawiasy są widoczne. Zarówno górny, jak i dolny zawias znajdują się w jednej powierzchni z krawędzią skrzydła. Natomiast wkręty, które mocują zawiasy są niewidoczne. Zawiasy wytrzymują obciążenie do 150 kg. Każdy zawias okna drewnianego jest wyłożony tworzywem, które zmniejsza tarcie. Zawiasy są wyposażone w ogranicznik otwarcia, dzięki czemu okna drewniane są bezpieczne. Specjalne zabezpieczenie chroni uchylone okno przed włamaniem. Producent może zastosować dodatkowe osłonki lub dodatkowo polakierować okna drewniane Fakro.

Kryta strona zawiasowa wygląda nowocześnie. Zawiasy są niewidoczne. Dozwolone obciążenie to maksymalnie 150 kg. W oknach drewnianych Innoview ukryte zawiasy są szczelne, trwałe i wolno się zużywają. Zawdzięczamy to bezstopniowej regulacji docisku. Odpowiednia osłonka chroni dolny zawias przed brudem. Okna drewniano-aluminiowe można regulować w trzech płaszczyznach. To rozwiązanie polecamy szczególnie do okien drewnianych o niewielkich rozmiarach.

Profile okien drewnianych

SOFT Popularny, często spotykany kształt skrzydła. Najwięcej wariantów. Funkcjonalny i estetyczny profil. Okna drewniane z profilem Soft pasują zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowy.

PURE Osłona aluminiowa jest płaska, futurystyczna. Profil skrzydła jest schowany. Okna drewniane wyglądają tak, jakby miały się nie otwierać. Tymczasem skrzydła są w pełni funkcjonalne.

MODERN Drewniane okna wyposażone w te profile wyglądają bardzo nowocześnie. Profil skrzydła i rama okienna tworzą jedną płaszczyznę. Między nimi znajduje się wyraźnie zarysowany rant. Szyby są wysunięte o 1,5 cm do przodu.

Charakterystyka profili w oknach drewnianych Fakro Innoview.

  • Grubość profilu: 68/78/92 mm
  • Materiał: Dąb, Meranti, Sosna
  • Współczynnik przenikania ciepła Uw: do 0,68 W/m2K (Soft); do 0,70 W/m2K (Pure); do 0,72 W/m2K (Modern)
  • Gwarancja na okna Fakro: 15 lat

Czy okna drewniane są ciepłe?

Co do zasady, okna drewniane są cieplejsze od okien plastikowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że okna PCV o grubym profilu, odpowiednich komorach powietrznych i trzech szybach mogą mieć zbliżone parametry termiczne. Okna drewniane są pełne w środku. Nie stosuje się w nich komór powietrznych bo drewno, samo w sobie, jest bardzo ciepłe.

Okna drewniane czy plastikowe?

Kiedyś okna plastikowe były trwalsze niż drewniane. Dziś nie ma wyraźnej różnicy. Okno drewniane Fakro jest przykryte aluminiową osłoną, która chroni je przed wiatrem i wodą. Drewniana rama jest zbudowana z lakierowanych i klejonych warstw. Dzięki temu okna drewniane, które oferujemy, są sztywne. Można porównać ich sztywność do okien PCV wzmocnionych solidną stalową ramą, wzmocnioną laserowo, jak w produktach MS więcej niż OKNA. Okno drewniane jest cieplejsze niż PCV. Dotyczy to większości okien.

Zwykło się mówić, że okna drewniane trudniej utrzymać w czystości. To nie do końca prawda. Okna Fakro są wyposażone w okładzinę aluminiową, która ułatwia czyszczenie. Dużą zaletą okien drewnianych jest to, że stosunkowo łatwo naprawić niewielkie uszkodzenia mechaniczne. W przypadku okien PCV usunięcie rysy z plastiku jest trudne i często nieopłacalne. Gdy mamy na myśli okna drewniane, cena jest czynnikiem, który należy brać pod uwagę.

Warto dodać, że w ofercie MS Olsztyn są również okna drewnopodobne, wykonane z PCV. Mowa tu o oknach Wood Look, które łączą naturalny wygląd okien drewnianych z zaletami plastikowych odpowiedników. Producentem okien Wood Look jest MS więcej niż OKNA.