Dlaczego okna drewniane?

Zaletą drewna jest jego piękny naturalny wygląd. Drewniane okna można malować i lakierować. Łatwo usuwa się drobne uszkodzenia. Drewno jest wytrzymałe.

To naturalny izolator i element tradycyjnej architektury domu. Dziś drewno w połączeniu z nowoczesną technologią daje wyjątkowy, trwały i elegancki produkt.

Czy okna drewniane są ciepłe?

W przeciwieństwie do okien PCV, okna drewniane są pełne w środku. Nie mają komór wypełnionych powietrzem, które zatrzymywałyby ciepło. Nie znaczy to, że z drewna nie możemy uzyskać ciepłych okien. Na szczęście dla nas, drewno jest słabym przewodnikiem.

Okna drewniane z potrójną szybą

Okna drewniane MS są wyposażone we wszystkie nowoczesne elementy, typowe dla okien PCV i okien aluminiowych. W najszerszych oknach, o profilu 92 mm, zastosowaliśmy energooszczędne potrójne szyby (SUPERtermo U=0,5 W/m2K z ramką Chromatech).

Nasze okna drewniane zatrzymują ciepło lepiej nić wiele okien PCV, dostępnych w Olsztynie i okolicy. Współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,84 W/m2K spełnia spełnia wymagania Programu „Czyste Powietrze”.

Trwałe okna z drewna

Często w dyskusji o oknach pojawia się argument wskazujący na mniejszą trwałość okien drewnianych w porównaniu do okien PCV czy aluminiowych.

Z myślą o ochronie części drewnianej przed warunkami pogodowymi, stworzyliśmy okno drewniane z osłoną aluminiową, która chroni przed naporem wiatru i wody. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się niepowtarzanym oknem jeszcze dłużej.