Okna drewniane, których potrzebuje Olsztyn. Oferujemy nowoczesne produkty Fakro Innoview. Okna Fakro są estetyczne, ciepłe i trwałe. Rama jest wykonana z wysokiej jakości drewna i pokryta z zewnątrz ochronną okładziną z aluminium. Okucia należą do najlepszych na rynku. Możesz zamówić okna drewniane w Olsztynie w naszym salonie, telefonicznie lub online. Nasza fachowa ekipa wykona montaż w dowolnym miejscu na Warmii i Mazurach.

Okna drewniane mają aż 5 linii produktowych. Różne profile: 68, 80 i 92 mm. Do nabycia okno drewniane z normalną ramą i okapnikiem aluminiowym albo Slim z wąskim ramiakiem i okapnikiem drewnianym.

Okna drewniano-aluminiowe mają termoizolacyjne profile drewniane, które nie wymagają konserwacji. Produkty drewniane — standardowe i balkonowe — wzmocniono okładzinami z aluminium. Profile: 68 i 80.

okna szprosy

Okna ze szprosami

Szprosy konstrukcyjne lub naklejane dzielą szklane konstrukcje na pola. Drewniane okno ze szprosami nawiązuje do wyglądu kamienic.

otwarte okno drewniane

Okna drewniane, jaka cena?

Z racji limitów na drewno i żmudnej produkcji, wyroby drewniane osiągają znaczne ceny. Najdroższe są drewniane profile z aluminium.

standardowe okno drewniane

Rodzaje okien drewnianych

W zależności od rodzaju, okna drewniane można uchylać, rozwierać lub robić jedno i drugie. Są nieruchome fix i obrotowe.

Okna drewniane Olsztyn

Trzeba zaznaczyć, że producent okien Fakro stosuje termin „okna drewniano-aluminiowe”. My mówimy prościej – okna drewniane. Pamiętaj, że w MS Olsztyn mamy na myśli ten sam produkt.

Produkty Fakro zapewniają przyjemny i niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Regulują poziom wilgotności powietrza. To ważne, bo Olsztyn charakteryzuje duża wilgoć. Piękny naturalny wygląd wpływa pozytywnie na nastrój domowników. Drewniana rama izoluje lepiej niż rama z PCV.

Okna Fakro prezentują się efektownie na ścianie budynku. Aluminiowa okładzina chroni drewno przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Łatwo utrzymać ją w czystości. Okucie okienne i narożniki w oknach drewnianych Fakro należy uznać za wysokiej klasy.

W MS Olsztyn możesz wybrać barwę okładziny, spośród wielu kolorów RAL. Wszystkie okładziny należą do matowych. Produkt Fakro może mieć inny kolor wewnątrz i na zewnątrz. Od wewnątrz pokrywają go farby, które pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Dostępne są trzy profile aluminiowe: Soft, Pure i Modern.

Dopasowana oferta Fakro

Kolor okien to nie jedyny element, który możemy dopasować do Twoich wymagań. Olsztyn pozwala na zamówienie produktów w różnych rozmiarach i kształtach. Fakro stosuje trzy typy drewna. Oznacza to, że dostępne są okna dębowe, sosnowe i marenti. Różne są też zakończenia profili drewnianych. Dzięki tej różnorodności MS Olsztyn może zaproponować towary, których potrzebujesz. Fakro podkreśla wyjątkowy charakter Twojego domu.

Okna antywłamaniowe?

Producent stosuje nowoczesne okucia do okien drewnianych marki Siegenia. To lider w branży. Dzięki temu rozwiązaniu wyroby drewniane Fakro są bezpieczne w użytkowaniu. Niczym dobrej klasy okna antywłamaniowe stanowią barierę dla nieproszonych gości. Drewniane Innoview należą do klasy RC1. Na życzenie mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Takie rozwiązanie podnosi ich klasę bezpieczeństwa do poziomu RC2.

Okna drewniane – cena

Cena okien drewnianych jest zwykle wyższa niż plastikowych. Można przyjąć, że najlepszej jakości okno PCV z bogatym wyposażeniem dorównuje pod tym względem oknu z drewna. Na cenę okien drewnianych z MS Olsztyn wpływają ograniczenia w wycince drzew. Niedobór drewna do produkcji ma swoje odzwierciedlenie w cennikach. Inny powód tego, że okna drewniane mają wyższą cenę to niewielka produkcja w stosunku do PCV. Zaledwie 15% sprzedawanych w Polsce okien powstało z drewna. Mniejsza produkcja to wyższy koszt jednostkowy. Fakro to produkty luksusowe.

Okna drewniane wyposażone w okucia okienne Siegenia zawsze ustawiają się w prawidłowej pozycji. Co więcej, same dopasowują się do warunków pogodowych. Dzięki okuciom obwiedniowym nawet duże drewniane okna otwierają się i zamykają z łatwością.

Narożniki oferowane w MS Olsztyn są lepsze niż u konkurencji z kilku powodów. Mogą być zaczepem uchyłu. Możesz je ryglować za pomocą grzybka, który się obraca. Narożniki w oknach drewnianych Fakro mogą być podnośnikiem skrzydła. Mają też blokadę, która uniemożliwia korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem.

Zawiasy okienne

Producent okien drewnianych Fakro oferuje dwa typy zawiasów okiennych Siegenia. Olsztyn, a dokładniej nasz salon okien, oferuje klasyczne zawiasy oraz zawiasy ukryte.

W wersji klasycznej zawiasy są widoczne. Zarówno górny, jak i dolny zawias znajdują się w jednej powierzchni z krawędzią skrzydła. Natomiast wkrętów, które mocują zawiasy nie widać. Zawiasy wytrzymują obciążenie do 150 kg. Każdy zawias profilu drewnianego jest wyłożony tworzywem, które zmniejsza tarcie.

Zawiasy wyposażono w ogranicznik otwarcia, dzięki czemu okna drewniane uznajemy za bezpieczne. Specjalne zabezpieczenie chroni uchylone okno drewniane przed włamaniem. Producent może zastosować dodatkowe osłonki lub dodatkowo polakierować swoje produkty.

Kryta strona zawiasowa wygląda nowocześnie. Zawiasy są niewidoczne. Dozwolone obciążenie to maksymalnie 150 kg. W oknach drewnianych Innoview ukryte zawiasy eksperci oceniają jako szczelne, trwałe i wolno zużywające się. Zawdzięczamy to bezstopniowej regulacji docisku. Odpowiednia osłonka chroni dolny zawias przed brudem. Okna drewniano-aluminiowe, dostępne w MS Olsztyn można regulować w trzech płaszczyznach. To rozwiązanie polecamy szczególnie do okien drewnianych o niewielkich rozmiarach.

Profile okien drewnianych

SOFT Popularny, często spotykany kształt skrzydła. Najwięcej wariantów. Funkcjonalny i estetyczny profil. Profil Soft pasuje zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowy.

PURE Osłona aluminiowa jest płaska, futurystyczna. Profil skrzydła jest schowany. Okna drewniane wyglądają tak, jakby miały się nie otwierać. Tymczasem skrzydła są w pełni funkcjonalne.

MODERN Produkty wyposażone w te profile wyglądają bardzo nowocześnie. Profil skrzydła i rama okienna tworzą jedną płaszczyznę. Między nimi znajduje się wyraźnie zarysowany rant. Szyby są wysunięte o 1,5 cm do przodu.

Charakterystyka profili w oknach drewnianych Fakro Innoview (dostępność: Olsztyn i cały region).

  • Grubość profilu: 68/78/92 mm
  • Materiał: Dąb, Meranti, Sosna
  • Współczynnik przenikania ciepła Uw: do 0,68 W/m2K (Soft); do 0,70 W/m2K (Pure); do 0,72 W/m2K (Modern)
  • Gwarancja Fakro: 15 lat

Czy okna drewniane są ciepłe?

Co do zasady, okna drewniane są cieplejsze od plastikowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że okna PCV MS Olsztyn o grubym profilu, odpowiednich komorach powietrznych i trzech szybach mogą mieć zbliżone parametry termiczne. Drewno jest pełne w środku. Nie stosuje się w nich komór powietrznych bo drewno, samo w sobie, jest bardzo ciepłe.

Okna drewniane czy plastikowe?

Kiedyś okna plastikowe były trwalsze. Dziś nie ma wyraźnej różnicy. Okno drewniane Fakro, montowane przez MS Olsztyn, jest przykryte aluminiową osłoną, która chroni je przed wiatrem i wodą. Drewniana rama jest zbudowana z lakierowanych i klejonych warstw. Dzięki temu wyroby, które oferujemy, są sztywne. Można porównać ich sztywność do okien PCV wzmocnionych solidną stalową ramą, wzmocnioną laserowo, jak w produktach MS więcej niż OKNA. Okno drewniane jest cieplejsze niż PCV. Dotyczy to większości okien.

Zwykło się mówić, że wyroby z drewna trudniej utrzymać w czystości. To nie do końca prawda. Wytwory Fakro są wyposażone w okładzinę aluminiową, która ułatwia czyszczenie. Dużą zaletą okien drewnianych jest to, że stosunkowo łatwo naprawić niewielkie uszkodzenia mechaniczne. W przypadku okien PCV usunięcie rysy z plastiku jest trudne i często nieopłacalne. Gdy mamy na myśli produkt z drewna, cena jest czynnikiem, który należy brać pod uwagę.

Warto dodać, że w ofercie MS Olsztyn mamy również okna drewnopodobne, wykonane z PCV. Mowa tu o oknach Wood Look, które łączą naturalny wygląd okien drewnianych z zaletami plastikowych odpowiedników. Producentem okien Wood Look jest MS więcej niż OKNA.

MS OLSZTYN

Adres: Olsztyn ul. Bałtycka 52