Drzwi i okna bez barier

Staramy się, aby proponowane przez nas rozwiązania spełniały oczekiwania wszystkich użytkowników naszych okien i drzwi.

Dlatego proponujemy rozwiązania dopasowane do szczególnych potrzeb: osób z trudnościami w poruszaniu się, o niskim wzroście oraz osoby niedowidzące.

Okna dla każdego

Wprawdzie standardem na rynku są już bezprogowe drzwi wejściowe czy drzwi wewnętrzne, to jednak my idziemy o krok dalej. Zobacz, jakie możliwości dają nasze okna oraz Patio HST.

Obniżone klamki

W przypadku okien stworzyliśmy możliwość obniżenia mocowania klamek, których wbudowany mechanizm Hoppe Secustik jest lekki w użyciu, a zaokrąglony profil klamki C lub L sprawia że łatwo się ich używa z każdej wysokości i przy niewielkim nakładzie sił.

Patio bez progu i na pilota

Patio HST to system tarasowy podnoszono-przesuwny, w którym nie ma progu (może być schowany w posadzce). Szyna, na której przesuwane jest skrzydło okienne wystaje zaledwie 15mm nad posadzkę.

Aby ułatwić otwieranie aktywnego skrzydła, można zamontować silnik napędzający. Do jego otwierania używa się pilota.

Drzwi na fotokomórkę

Sporym ułatwieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich mogą być drzwi, które otwierają się na fotokomórkę. Czytniki linii papilarnych znajdują się w wygodnym miejscu, oddalonym od skrzydła drzwi.

Kontrastujące ościeżnice i klamki

Drzwi wewnętrzne mogą spełniać wymagania osób niedowidzących: kontrastujące kolory ościeżnic i klamek ułatwią ich odnajdywanie.

Zobacz także: Dodatkowy rabat na „Produkty bez Barier”, Projektowanie bez barier – wytyczne

Okna do starych kamienic

Okno jest wyjątkowym elementem starego budynku. Wpływa na jego odbiór. Konserwatorzy zabytków wydają liczne wskazania w zakresie wymiany okien.

Chodzi głównie o to, aby okna komponowały się z budynkiem.

Nowe stare okna

Stworzyliśmy produkt, który odpowiada potrzebom przyszłych użytkowników, a jednocześnie pozwala zachować wymagany historyczny wygląd.

Listwy retro

Dodatkowo możemy skorzystać z zamontowania systemowego okapnika, który sprytnie przykryje otwory odwadniające. Okna Slim mają też ozdobne listwy, modne jednakowo: przed wiekami i dziś.

Dowiedz się więcej o oknach Slim.

Czyste Powietrze

W ramach programu „Czyste Powietrze” do 2029 zostaną rozdysponowane 103 miliardy złotych na termomodernizacje domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców.

Weź dopłatę

Można m.in. wymienić stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i balkonowe oraz bramę garażową. Jeśli chcesz skorzystać z programu, powiedz o tym naszemu doradcy.

Okna i drzwi zgodne z wymogami

Konfigurując produkty dla Ciebie, doradca dopilnuje, aby spełniały stawiane przez program kryteria w zakresie współczynnika przenikania ciepła.

Wymagane współczynniki wynoszą:
– okna/drzwi balkonowe – max 0,90 W/(m² ·K)
– drzwi zewnętrzne – max 1,30 W/(m² ·K)
– drzwi/bramy w garażach ogrzewanych – max 1,30 W/( m² ·K)

Ciepły montaż jak trzeba

Nasz zespół jest w stanie zapewnić „ciepły montaż” zgodny z wymogami Programu.

Oznacza to osadzenie okien i drzwi w warstwie ocieplenia oraz uszczelnienie z wykorzystaniem taśmy, folii paro-szczelnej od strony wnętrza domu i folii paro-przepuszczalnej po stronie zewnętrznej.

Cegiełka dla Olsztyna i okolic

Dla nas jako olsztyńskiego przedstawiciela grupy MS nie jest obojętnym co i jak powstaje w krajobrazie Warmii i Mazur.

Chcielibyśmy, aby inwestycje w Olsztynie i okolicach były ładne i funkcjonalne. Dlatego doceniamy projekty, szanujące architekturę warmińską.

Rabat za styl warmiński

Każdy Klient, który zdecydował się na budowę lub remont z zachowaniem stylu warmińskiego i oczekuje wyglądu okien dopasowanych do tego stylu może liczyć na dodatkowy rabat handlowy. To nasza „cegiełka dla Warmii”.