Staramy się, aby proponowane przez nas rozwiązania spełniały oczekiwania wszystkich użytkowników naszych okien i drzwi. Dlatego proponujemy rozwiązania dopasowane do szczególnych potrzeb: osób z trudnościami w poruszaniu się, o niskim wzroście oraz osoby niedowidzące.

szyna drzwi suwanych

Okna dla każdego

Wprawdzie standardem na rynku są już bezprogowe drzwi wejściowe czy drzwi wewnętrzne, to jednak my idziemy o krok dalej. Zobacz, jakie możliwości dają nasze okna oraz Patio HST.

Obniżone klamki

W przypadku okien stworzyliśmy możliwość obniżenia mocowania klamek, których wbudowany mechanizm Hoppe Secustik jest lekki w użyciu, a zaokrąglony profil klamki C lub L sprawia że łatwo się ich używa z każdej wysokości i przy niewielkim nakładzie sił.

Patio bez progu i na pilota

Patio HST to system tarasowy podnoszono-przesuwny, w którym nie ma progu (może być schowany w posadzce). Szyna, na której przesuwane jest skrzydło okienne wystaje zaledwie 15mm nad posadzkę.

Aby ułatwić otwieranie aktywnego skrzydła, można zamontować silnik napędzający. Do jego otwierania używa się pilota.

Drzwi na fotokomórkę

Sporym ułatwieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich mogą być drzwi, które otwierają się na fotokomórkę. Czytniki linii papilarnych znajdują się w wygodnym miejscu, oddalonym od skrzydła drzwi.

Kontrastujące ościeżnice i klamki

Drzwi wewnętrzne mogą spełniać wymagania osób niedowidzących: kontrastujące kolory ościeżnic i klamek ułatwią ich odnajdywanie.

Czyste Powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze do 2029 zostaną rozdysponowane 103 miliardy złotych na termomodernizacje domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców.

Można m.in. wymienić stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i balkonowe oraz bramę garażową. Jeśli chcesz skorzystać z programu, powiedz o tym naszemu doradcy.

Okna i drzwi zgodne z wymogami

Konfigurując produkty dla Ciebie, doradca dopilnuje, aby spełniały stawiane przez program kryteria w zakresie współczynnika przenikania ciepła.

Wymagane współczynniki wynoszą:

  • okna/drzwi balkonowe max 0,90 W/(m² ·K)
  • drzwi zewnętrzne max 1,30 W/(m² ·K)
  • drzwi/bramy w garażach ogrzewanych max 1,30 W/( m² ·K)

Ciepły montaż jak trzeba

Nasz zespół jest w stanie zapewnić ciepły montaż zgodny z wymogami Programu.

Oznacza to osadzenie okien i drzwi w warstwie ocieplenia oraz uszczelnienie z wykorzystaniem taśmy, folii paro-szczelnej od strony wnętrza domu i folii paro-przepuszczalnej po stronie zewnętrznej.

okna na Warmii

Cegiełka dla Warmii

Dla nas jako olsztyńskiego przedstawiciela grupy MS nie jest obojętnym co i jak powstaje w krajobrazie Warmii i Mazur.

Chcielibyśmy, aby inwestycje w Olsztynie i okolicach były ładne i funkcjonalne. Dlatego doceniamy projekty, szanujące architekturę warmińską.

Każdy Klient, który zdecydował się na budowę lub remont z zachowaniem stylu warmińskiego i oczekuje wyglądu okien dopasowanych do tego stylu może liczyć na dodatkowy rabat handlowy. To nasza cegiełka dla Warmii.