Elementy bez barier

Staramy się aby proponowane przez nas rozwiązania spełniały oczekiwania wszystkich użytkowników naszych okien i drzwi, dlatego proponujemy rozwiązania dopasowane do szczególnych potrzeb: osób z trudnościami w poruszaniu się, o niskim wzroście oraz osoby niedowidzące. Wprawdzie standardem na rynku są już bezprogowe drzwi wejściowe czy drzwi wewnętrzne, to jednak naszą wizytówką mogą być w szczególności: okna oraz Patio HST.

W przypadku okien stworzyliśmy możliwość obniżenia mocowania klamek, których wbudowany mechanizm Metz Secustic jest lekki w użyciu, a zaokrąglony profil klamki C lub L sprawia że łatwo się ich używa z każdej wysokości i przy niewielkim nakładzie sił.

Patio HST to system tarasowy podnoszono-przesuwny, w którym nie ma progu (może być schowany w posadzce), a szyna na której przesuwane jest skrzydło okienne wystaje zaledwie pół centymetra nad posadzkę. Aby ułatwić otwieranie skrzydła aktywnego można zamontować także silnik napędzający, a otwieranie odbywać się będzie za pomocą pilota.

Sporym ułatwieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich mogą być drzwi które otwierają się na fotokomórkę a czytniki linii papilarnych mogą znajdować się w wygodnym miejscu oddalonym od skrzydła drzwi.
Drzwi wewnętrzne mogą spełniać wymagania osób niedowidzących: kontrastujące kolory ościeżnic i klamek ułatwią ich odnajdywanie.

Zobacz także: Dodatkowy rabat na “Produkty bez Barier”, Projektowanie bez barier – wytyczne

Z szacunkiem dla historii

Okno jest wyjątkowym elementem budynku i nieraz może odmienić wygląd budynku, dlatego tak często konserwatorzy zabytków wydają dość mocno obostrzone wskazania w zakresie okien które podlegają wymianie w zabytkowych kamienicach. Często chodzi wyłącznie o ich wygląd zewnętrzny, dlatego stworzyliśmy produkt który odpowiada potrzebom przyszłych użytkowników, a jednocześnie pozwalają zachować wymagany historyczny wygląd. Dodatkowo możemy skorzystać z zamontowania systemowego okapnika, który sprytnie przykryje otwory odwadniające, czy też ozdobnych listew, takich jak były popularne wiele lat temu.


Dowiedz się więcej o oknach MSlim.

Czyste Powietrze

W ramach programu “Czyste Powietrze” do 2029 zostaną rozdysponowane 103 miliardy złotych na termomodernizacje domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców. W ramach programu można m.in. wymienić stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i balkonowe oraz bramę garażową. Jeśli chcesz skorzystać z programu, powiedz o tym naszemu doradcy. Konfigurując produkty dla Ciebie, dopilnuje aby spełniały stawiane przez program kryteria w zakresie współczynnika przenikania ciepła, które wynoszą:
– okna/drzwi balkonowe – max 0,90 W/(m² ·K)
– drzwi zewnętrzne – max 1,30 W/(m² ·K)
– drzwi/bramy w garażach ogrzewanych – max 1,30 W/( m² ·K)
Nasz zespół jest w stanie zapewnić “ciepły montaż” zgodny z wymogami Programu tj. osadzenie okien i drzwi w warstwie ocieplenia oraz uszczelnienie z wykorzystaniem taśmy, folii paroszczelnej od strony wnętrza domu i paroprzepuszczalnej po stronie zewnętrznej.

Cegiełka dla Warmii

Dla nas jako olsztyńskiego przedstawiciela grupy MS nie jest obojętnym co i jak powstaje w krajobrazie Warmii i Mazur. Chcielibyśmy aby stolica Warmii, ale też miasteczka i wsie Warmii były coraz ładniejsze z każdą nową inwestycją, dlatego doceniamy projekty szanujące architekturę warmińską. Każdy Klient, który zdecydował się na budowę lub remont z zachowaniem stylu warmińskiego i oczekuje wyglądu okien dopasowanych do tego stylu może liczyć na dodatkowy rabat handlowy. To nasza “cegiełka dla Warmii”.