Okiennice aluminiowe

okiennice aluminiowe

Okiennice są bardzo popularne w cieplejszych krajach: można je oglądać, gdy pełnią swoje podstawowe funkcje, będąc na wakacjach w krajach śródziemnomorskich. W trakcie popołudniowej sjesty, gdy temperatura znacznie przekracza 30 stopni Celsjusza, wszyscy chcą być w cieniu.

Nie wszyscy wiedzą, że okiennice były popularne także wśród naszych dziadków i pradziadków. Ich zastosowanie zostało ograniczone znacznie dopiero w czasach, w których królowało tanie budownictwo dla mas. A szkoda, bo okiennice mogą sprawić, że wygląd budynku będzie bardzo atrakcyjny.

Jednak podstawową zaletą okiennic jest oczywiście to, że zapewniają doskonałą ochronę przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem pomieszczeń, a ich zastosowanie nadaje elewacji charakterystycznego i niepowtarzanego wyglądu. Okiennice aluminiowe to propozycja dla osób szukających rozwiązań praktycznych, a jednocześnie estetycznych. Można je kolorystycznie dopasować do okien lub do elewacji. Dostępność wielu kolorów sprawia, że okiennice mogą świetnie komponować się także z roletami na innych oknach np. rolety zakrywające HST na parterze a na piętrze w tym samym kolorze okiennice.